O nás

Chovatelská stanice BEST PEI vznikla v roce 2000 a specializuje se pouze na plemeno Shar-pei. V současné době jsme  jedna z největších chovatelských stanic tohoto plemene v ČR a specializujeme se zejména na méně obvyklé barvy (modrá, izabel, čokoládová) a na velmi úspěšnou "černou" větev, která patří ke špičce v ČR. Cílem naší stanice jsou zdravá, výstavně úspěšná štěňata a jejich spokojení majitelé. Od toho se odvíjí vše v naší stanici- od nezávazných návštěv s ukázkou všech našich jedinců (můžete vidět bezproblémový zdravotní stav kdykoli si budete přát, ne pouze před výstavou), přes poradenskou činnost při jakémkoli problému či nejasnosti (často nás kontaktují  majitelé štěňat z jiných chovatelských stanic se kterými daná stanice od prodeje již nechce nic mít a kterým nezištně pomáháme) až po výběr štěněte či krycího psa pro Vaši fenku. Jelikož máme širokou chovnou základnu (5 chovných fen) máme štěňata několikrát v roce, přičemž ale jednotlivé feny kryjeme průměrně 1x za 1,5 roku, což je záruka bezproblémové regenerace feny po předchozích štěňatech (není bohužel zvykem v mnoha stanicích!). To vše je alespoň malý výčet důvodů, proč se rozhodnout pro naší stanici... a jak to vše začalo....?:

Zakladatelkou naší chovatelské stanice se stala černá fena
CH. IVETA GRAF MARION, která nás bohužel 27.12.2004 ve věku necelých 6 let navždy opustila, ale jednou provždy se nesmazatelně zapsala do našich srdcí. Pro její skvělou povahu a oddanost, kterou nám vždy projevovala, zůstáváme i nadále tomuto plemeni věrni. Také odstartovala naši výstavní kariéru a za svůj život získala spoustu výstavních ocenění. Stala se Šampiónem ČR, 12x CAC, 4x CACIB, 2x BOB, Národní vítěz, 2x kl.vítěz, Krajský vítěz a stala se Čestnou klubovou šampiónkou Exotic klubu.

Naštěstí nám zde zanechala svého syna jménem
CH. ARON BEST PEI, který po ní podědil nejen její perfektní povahu, ale zdědil i krásu, kterou dokladuje svoji obrovsky úspěšnou výstavní kariérou a je jedním z nejúspěšnějších šarpejů v ČR. Svědčí o tom i získání mnoha titulů BOB-vítěz plemene, přičemž jeden z nich dostal od presidenta FCI (Mezinárodní kynologiká organizace) Hanse MULLERA. (přehled všech titulů naleznete na stránce Arona).

Z důvodu zaměření naší stanice na méně obvyklé barvy a pro oživení zdejší krve jsme dovezli naprosto nepříbuzné krevní linie nesoucí geny těchto barev z Ruska. První náš import byla fenka Tracy, která spolu s našim šampiónem Aronem porodila dvě úžasné černé fenky Diabolu a Debie. Zatímco jedna se velmi podobá matce, druhá je celý otec, respektive babička Iveta Graf Marion. Doufáme, že její zásluhou bude již třetí generací pokračovat linie šampiónů. Obě sestry nesou po matce modrý gen a právě jim se narodily jedny z prvních modrých a izabelových štěňat v ČR.

Dalšími úspěšnými importy se stali naši kluci izabelový Totem a čokoládový Nochnoj Dozor, kterému říkáme ČOKO. Oba jsou výstavně velmi úspěšní (junioršampión a šampiónČR) a jsou již také rodiče krásných štěňátek. Poslední dovezenou fenkou je Lady Choco, která již také sklidila výstavní ocenění.

Šarpej mám prostě učaroval.

Je to skvělý a výborný společník, velmi milující a oddaný svojí rodině, milující děti a výjimečný nejen svým vzhledem, ale i svojí povahou.

Je to pes, který vás bude všude následovat, není pro něj problém ujít s vámi spoustu kilometrů, nebo trpělivě ležet ve vaší blízkosti a čekat, než spolu něco podniknete. Vyžaduje neustálý kontakt se svoji rodinou, proto by si ho neměl pořizovat člověk, který chce jen módní doplněk nebo ho chce nechat žít trvale v kotci. Takovému člověku bude lépe se psem plyšovým. 

 

Naše štěňátka našla své nové domovy po celém světě- v České Republice, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Itálii, Švédsku, Dánsku, USA, Indonésii.
 

About us

About us

14.03.2010 13:20
  Kennel BEST PEI was established in 2000 and is specialized exclusively in Shar-Pei. Currently we are the biggest Sharpei kennel in the Czech Republic. We are specialized in rare coloured sharpeis (izabella, blue, chocolade) and black champions line.   The founder of our kennel...